W dniach od 3 do 9 listopada w cieszyńskim kinie "Piast", będzie można zobaczyć film pt. "Fatima. Ostatnia Tajemnica".


Film trafił na ekrany polskich kin pod koniec sierpnia br. Od 3 listopada do 9 listopada będzie wyświetlany w Kinie "Piast" o tej samej porze, o godzinie 15:45. Obraz ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów.

Film powstał z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Warto dodać, że w produkcji Andresa Garrigo znajdziemy wiele wątków polskich. W filmie pojawiają się takie postacie jak m.in. ks. Maksymilian Kolbe ze swoim Rycerstwem Niepokalanej, prymas August Hlond, czy sam Karol Wojtyła, który przeżycie zamachu określił jako działanie Matki z Fatimy.

W 1917 roku od 13 maja do 13 października, dzieciom z Fatimy ukazała się Matka Boska, która w trakcie objawień przekazała młodzieńcom trzy tajemnice fatimskie. Tajemnice stanowią dla nas wezwania, które Maryja kieruje do ludzkości. Jedną z trzech osób, którym ukazała się Matka Boska, jest zmarła w 2005 roku karmelitanka s. Łucja dos Santos.

W tym roku wypada setna rocznica objawień w Fatimie, które wywarły spory wpływ na życie religijne całej chrześcijańskiej Europy.

Tutaj można zobaczyć zwiastun filmu KLIK

Warto zobaczyć także repertuar Kina Piast KLIK