Już 19 stycznia (piątek) o godz. 17.00 Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na promocję nowej książki prof. Daniela Kadłubca pt. „Opowiado Anna Chybidziurowa”, której nie może przeoczyć żaden miłośnik gwary w naszym mieście!

Publikacja jest prezentacją autentycznych opowiadań fenomenalnej gawędziarki nagranych przez prof. Kadłubca w latach 1969-1978, które Autor zinterpretował w nader przystępny sposób. Żaden zapis ani opis nie jest w stanie oddać geniuszu twórczego gawędziarki. Stąd książka zaopatrzona została dodatkowo w płytę CD, dzięki której możemy usłyszeć opowieści Anny Chybidziurowej w oryginale.  Uzupełnieniem całości jest bogaty materiał zdjęciowy zgromadzony w publikacji, dzięki któremu możemy zobaczyć panią Annę „w akcji” – jej gestykulację, mimikę i ekspresję narracji.

Zapraszamy zatem na spotkanie będące niezwykłym wspomnieniem utalentowanej gawędziarki z Bukowca, reszty dopełnią wiedza, talent i ekspresja wypowiedzi prof. Daniela Kadłubca! Tej okazji nie wolno przegapić!


mat/pras