Od 11 lutego trwają zapisy na VI Pieszą Diecezjalną Pielgrzymkę z Bielska-Białej do Łagiewnik. Do pątników z Bielska-Białej tradycyjnie już dołączą pielgrzymi z Cieszyna, którzy wspólnie z resztą pielgrzymek wyruszą do Łagiewnik.

Pielgrzymi wyruszą do Łagiewnik 30 kwietnia. Trasa będzie przebiegać przez Kęty, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoka, Przytkowice, Radziszów, Mogilan i Świątnik. 3 maja Pielgrzymi dotrą najpierw do Centrum Jana Pawła Ii, a potem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Organizatorzy spodziewają się dużej ilości uczestników.Z każdym kolejnym rokiem liczba uczestników wzrastała średnio o 300 osób.

Trasa liczy 100 kilometrów, a każdego dnia pątnicy przejdą ich 30. Zdaniem organizatorów, w oparciu o ubiegłego lata, ludzie na pewno sobie poradzą i dadzą radę przejść trasę. Pomimo, że nie jest to łatwa pielgrzymka, ze względu m.in. na zróżnicowany teren, to  ubiegłe lata są najlepszym dowodem na to, że ludzie całym sercem angażują się w to niezwykłe wydarzenie i bez żadnych większych problemów pielgrzymują do Hałcnowa.

Tradycyjnie jak co roku, opiekę medyczną zapewni Maltańska Służba Medyczna, która włącza się w zabezpieczenie pielgrzymki. Specjalnie do tego przeszkolone osoby, pójdą razem z pielgrzmami w trasie, będą również obecni w punktach medycznych oraz na postojach. Pielgrzymkę będzie również zabezpieczać karetka.

Na pielgrzymkę można zapisywać się tylko do 3 kwietnia br. Zapisy przyjmowane są:

W Bielsku-Białej w księgarni św. Rity (na ul. Piastowskiej w pobliżu dworca PKS oraz w parafii Narodzenia NMP w Lipniku)
W Żywcu w parafii konkatedralnej (u ks. Jerzego Łukowicza)
W Cięcinie w parafii św. Katarzyny
W Andrychowie w parafii św. Macieja
W Oświęcimiu w parafii św. Maksymiliana

W Cieszynie zapisy są przyjmowane w Parafii św. Jerzego.

Gorąco zachęcamy do udziału