24 i 25 marca w godzinach 12:00 – 20:00 (piątek) oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi przeprowadzaj w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, dwunastą już zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Tradycyjnie już, jak co roku, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej włącza się w coroczną zbiórkę wielkanocną pod nazwą "Tak, Pomagam!".

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

- Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności - informuje Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

W całej Polsce, w akcji uczestniczy około 20 tysięcy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Wielkanocna zbiórka Tak, Pomagam! przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci:

Biedronka, Carrefour, Tesco, Lewiatan, Kaufland, Polomarket i wielu innych.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści: TAK, Pomagam! pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

fot. mat/pras