Cieszyńskie parafie włączyły się w akcję Caritas - Rodzina Rodzinie, której głównym celem jest wsparcie dla mieszkańców Aleppo oraz uchodźców z Syrii.

Akcja ruszyła w październiku ubiegłego roku. Niemal od samego początku, do akcji przyłączyły się także parafie z diecezji bielsko-żywieckiej. Po niedzielnych mszach, członkowie Caritas kwestują przy wyjściu z kościołów na rzecz poszkodowanych przez wojnę w Syrii.

Jak poinformowały parafie św. Jerzego i św. Marii Magdaleny, z ofiar złożonych w ubiegłą niedzielę wsparcie otrzyma 5 rodzin Syryjskich.

W parafii św. Jerzego za złożone na ten cel ofiary, będzie można wesprzeć trzy rodziny, zaś w parafii św. Marii Magdaleny parafianie złożyli na ten cel 5503 zł oraz 410Kc. Dzięki ofiarom parafia będzie mogła wspierać 2 rodziny Syryjskie, które przez pół roku będą otrzymywać pomoc.

Do akcji przyłączają się kolejne cieszyńskie parafie, m.in. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krasnej, w której zbiórka na ten cel zostanie przeprowadzona już w pierwszą niedzielę kwietnia.