7 kwietnia w Bielsku-Białej została zainaugurowana piąta edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi. Tegoroczna akcja ruszy już 11 kwietnia. "List dla Ziemi", to ogólnopolska akcja organizowana przez bielską fundację ekologiczną "Arka". Akcja ma na celu zachęcić młodych ludzi, do pisania tematycznych listów, które kierują do dorosłych.

Tematem listów adresowanych do dorosłych, ma być można by powiedzieć prośba,  o prawidłowe zagospodarowanie odpadów i ich niskiej emisji. Uczestnicy akcji mają za zadanie przedstawić w liście, co można zrobić, aby ograniczyć śmieci w naszym codziennym życiu. Istotą akcji jest to, iż dzieci wspólnie z dorosłymi np. rodzicami, przystępują do prostych działań ekologicznych.

Akcja została zapoczątkowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10 000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników.

W tym roku akcja stała się częścią 9. Edycji programu Po Stronie Natury prowadzonego przez firmę Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi i PTTK.  Po napisaniu listów, dzieci przekażą je dorosłym i razem podejmą się realizacji prostych działań ekologicznych, a następnie  prześlą je do fundacji Arka, która jeszcze przed wakacjami wybierze najlepsze z nich.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie Fundacji Arka KLIK