„Planeta Energii” jest realizowanym od 2010 roku programem edukacyjnym Grupy Energa. Głównym celem programu jest propagowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej wśród najmłodszych.

Program prowadzony jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Może do niego przystąpić każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej, w oparciu o otrzymane od Energi materiały dydaktyczne oraz podejmie dodatkowe, autorskie działania.

Dzięki programowi wiedzę o energii elektrycznej zdobyło już ponad 270 tys. dzieci z całej Polski, a mobilne centrum nauki odbyło 100 wizyt.

W dniach od 15 do 16 maja do Cieszyna zawita mobilne centrum nauki "Planety Energii” dzięki wygranej w konkursie Szkoły Podstawowej nr 8.

Autorski program edukacyjny Grupy Energia powstał z myślą o najmłodszych. Program realizowany jest w formie konkursu dla nauczycieli i uczniów klas I–III szkół podstawowych. Nowością VII edycji „Planety Energii” był szczególny rodzaj energii – energia świetlna. Dzieci poznały zjawiska fizyczne związane z optyką i zastosowania światła odbitego na przykład w odblaskach, dzięki którym można zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, szczególnie po zmroku.

Mobilne centrum nauki „Planety Energii” będzie również dostępne dla wszystkich mieszkańców Cieszyna w dniu 15.05.2017 po godz. 15.00 oraz przez cały następny dzień czyli 16.05.2017r
     
CZYTAJ WIĘCEJ O SUKCESIE UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZO-REWALIDACYJNYCH W CIESZYNIE