5 czerwca po pracach remontowych otwieramy Wypożyczalnię dla dorosłych i Pracownię multimedialną Twoje Media – informuje Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, zachęcając wszystkich czytelników do odwiedzin i skorzystania z bogatej oferty.

Uruchomienie strategicznych działów Biblioteki Miejskiej w Cieszynie to ogromna zasługa wielu osób.

- Zebraliśmy bardzo dużo książek. Nie da się zliczyć ich ilości, chyba, że przeliczając na tony. Pomoc Bibliotece Miejskiej w Cieszynie płynęła niemal z całej Polski, a nawet z zagranicy – często od cieszyniaków, którzy kiedyś korzystali z zasobów biblioteki, a obecnie mieszkają poza granicami kraju – wyjaśnia Izabela Kula, dodając – Największą ilość książek przekazały nam fundacje, biblioteki i osoby prywatne, które solidaryzowały się z nami. Z pomocą rzeczową i finansową pośpieszyły zaraz po pożarze również firmy: Daedong System Poland Sp. z o.o., Castorama Sklep w Cieszynie i Hotel Liburnia.

Koniec remontu nastąpi 13 maja. Pomieszczenia wypełnią się regałami, ladą biblioteczną, na niej staną komputery. Na końcu wniesione zostaną księgozbiory i zbiory specjalne. Książki trafią na półki i pozostanie już tylko czekać na wiernych czytelników.

- Hojność darczyńców sprawiła, że czytelnicy mogą liczyć na wiele nowości wydawniczych. Straty udało się uzupełnić bardzo dobrymi pozycjami książkowymi i audiobookami. Miłośnicy czytania będą mieli w czym wybierać – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, kierując swoje podziękowania w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do odnowienia księgozbioru i wspierali bibliotekę również w każdy inny sposób -  Pozyskane od darczyńców książki świadczą o sympatii i przychylności, jaką wzbudza Biblioteka Miejska w Cieszynie, zaś ilość ofiarowanych książek i pomoc, która płynęła z całej Polski, a nawet od osób z zagranicy, to najlepsza rekomendacja dla miejsca, które tworzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem.

mat/pras