Już za parę dni odbędą się  II Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz Festiwal MUSICA SACRA 2017.


Od 18 do 21 maja w Cieszynie odbędą się w II Dni Kultury Chrześcijańskiej, którym towarzyszyć będzie hasło "Jezus - Droga, Prawda, Życie". W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty, koncerty, wspólne uwielbienia i nabożeństwa. Uroczysta inauguracja II Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się 18 maja (czwartek), o godzinie 18:00 w Kościele Jezusowym.

Na zakończenie II Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się Msza św. w kościele św. Marii Magdaleny, której będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel.

Szczegółowy program wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

Z kolei w Skoczowie, od 19 maja (piątek) rusza Festiwal MUSICA SACRA 2017, który odbywa się już od 22 lat. Panorama Sztuki Chrześcijańskiej dla upamiętnienia pobytu Jana Pawła II w roku 1995 w Skoczowie to wielkie święto muzyki i sztuki sakralnej, w którym każdego roku biorą udział setki mieszkańców naszego regionu oraz przyjezdnych gości.

Przez cztery dni odbywać się będą m.in. koncerty w kościele św. Ap. Piotra i Pawła oraz kościele Św. Trójcy w Skoczowie. Festiwal rozpocznie się 19 maja, o godzinie 19:00 koncertem inauguracyjnym "NIEBO DOTYKASZ, W NIEBO WSTĘPUJESZ". W trakcie koncertu słowo wygłosi Maciej Zakościelny. Przed gośćmi wystąpi Krakowskie Trio Stroikowe.

Pełny program tegorocznej edycji Festiwalu MUSICA SACRA w Skoczowie można zobaczyć TUTAJ

Gorąco zachęcamy do udziału w tych dwóch największych chrześcijańskich wydarzeniach, podczas których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.