W cieszyńskim Kinie Piast odbyła się premiera czeskiej komedii muzycznej „Muzykanci” w reżyserii Dusana Raposa. Mimo, iż film na ekrany polskich kin wszedł 8 czerwca, premierę w stolicy Śląska Cieszyńskiego zaplanowano dwa dni wcześniej. To właśnie tutaj, w scenerii urokliwych Beskidów powstały zdjęcia odsłaniające piękno i folklor naszej ziemi. Większość scen do filmu została nakręcona w okolicach Śląska Cieszyńskiego na Zaolziu.

- Film ten jest dla mnie filmem specjalnym, bo powstał z miłości. Łączy w sobie trzy serca na naszym Trójstyku - polskie, czeskie i słowackie. Poświęciłem mu wiele czasu i serca. Pomimo tego, że nakręciłem jakieś 30 filmów, to ten jest dla mnie niesamowicie ważny - podkreślał w czasie premiery pochodzący z Zaolzia reżyser Dusan Rapos.

Jak zaznacza Grzegorz Rylski - dystrybutor „Żółty Szalik” film ten powstał z miłości do muzyki, filmu oraz naszej „małej ojczyzny”.

W nowej czeskiej produkcji zadebiutowała w roli aktorki znana wokalistka Halina Mlynkova, prócz niej na dużym ekranie wystąpiła Sara Sandeva, Patrik Dergel, Joromir Nohavica oraz polska aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska. Scenariusz napisał Petr Siska, zaś zdjęcia wykonał David Ployhar, znany z takich produkcji jak miniserial „Joanna D’Arc” czy „Piękności w opałach”.

W uroczystej premierze filmu wzięli udział aktorzy oraz twórcy filmu. Tego wieczoru na widowni nie zabrakło również Burmistrza Cieszyna Ryszarda Macury. Miłą niespodziankę sprawiła również obecna na premierze filmu Halina Mlynkova, która chwilę wcześniej spotkała się kameralnie ze swoimi fanami w kawiarni Kornel i Przyjaciele.

Spotkanie było okazją do rozmów z wokalistką, wspólnych zdjęć oraz otrzymania autografu na płycie ze ścieżką dźwiękową z filmu. - Generalnie nie przyjmuję propozycji filmowych czy serialowych. Ten film był dla mnie piękną podróżą przez muzykę, pełną emocji i wspomnień z dzieciństwa. Wychowałam się na tym terenie. Jest mnóstwo miejsc, które mam w głowie i sercu - mówiła w czasie premiery Halina Mlynkova.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter