W okresie wakacyjnym Koleje Śląskie zdecydowały się na kontynuowanie akcji pod nazwą "Kolej na muzea". Dzięki akcji każdy, kto zakupi bilet na podróż pociągami Kolei Śląskich będzie miał możliwość wstępu do poszczególnych muzeów - nawet o połowę taniej, a w niektórych przypadkach będzie mógł zwiedzić muzeum zupełnie za darmo. Poprzednia akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, stąd też w tym roku będzie kontynuowana na dużo większą skalę.

Jak to działa? Jeśli w okresie od czerwca do 30 września 2018 roku planujemy podróż do Cieszyna Kolejami Śląskimi możemy skorzystać z promocyjnej wejściówki m.in. do Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W akcji biorą udział drogi łączące ponad 170 stacji w 104 miejscowościach. W akcję zaangażowały się również nasze cieszyńskie instytucje, takie jak: Parafia Ewanegelicko-Augsburska, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Zamek Cieszyn. Każdy, kto w kasach okaże ważny bilet Kolei Śląskich obejmujący Cieszyn, będzie mógł nabyć promocyjny bilet wstępu upoważniający do zwiedzenia ekspozycji. Zniżka będzie obowiązywać  jeśli pokażemy kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, przy czym należy zaznaczyć, iż musi to być miejscowość, w której znajduje się dana placówka.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i odwiedzenia czarujących miejsc w Cieszynie, jakimi bez wątpienia są Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Zamek Cieszyn czy Muzeum Protestantyzmu, znajdujące się w Kościele Jezusowym.

Tekst: P.Staroń
Foto: mat/pras

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter