Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie z cyklu Koncerty Wyższobramskie. W niedzielę, 5 sierpnia o godz. 20.00! w Kościele Jezusowym wystąpi Arkadiusz Popławski, wirtuoz organów, który zaprezentuje repertuar rzadko grywany na tym królewskim instrumencie.

W programie koncertu m.in.: Poranek ze suity „Peer Gynt” E. Griega, „Lot Walkirii” R. Wagnera, Polonez z „Pana Tadeusza” W. Kilara, Bolero M. Ravela, a także utwory Bacha i E. Morricone. Wieczorna pora koncertu i piękna architektura Kościoła Jezusowego z pewnością podkreślą klimat tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia.

Arkadiusz Popławski pochodzi z Raciborza. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Instrumentalnym w klasie organów dra Tomasza Orlowa oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej w klasie fortepianu prof. Joanny Jasińskiej-Żaby ze specjalnością dyrygencką w klasie dr Jadwigi Sikory. Jest koncertującym organistą, wybitnym improwizatorem oraz animatorem życia muzycznego na Śląsku. Przez kilka lat pełnił funkcję organisty Archikatedry we Fromborku. Wstęp wolny!


Tekst i foto: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter