Dziś (6.08) wyruszyła XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, której towarzyszy hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

W sumie, z diecezji bielsko-żywieckiej idzie 9 grup, które liczą około 2500 osób. Przewodnikiem cieszyńskiej pielgrzymki jest ksiądz Stefan Sputek, dziekan cieszyński, który co roku wyrusza z pątnikami na Jasną Górę, aby zanieść Matce Bożej nasze intencje.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 7:00 Mszą św., w kościele św. Jerzego. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli do Strumienia, gdzie połączyli się ze strumieńską grupą pielgrzymów. Teraz codziennie będą pokonywać około 30 km, aż dotrą na Jasną Górę.

O modlitwę i wsparcie, a także o przesyłanie swoich intencji do pątników prosi ksiądz Grzegorz Pasternak, wikariusz z Parafii św. Marii Magdaleny, który wraz z cieszyńską grupą pielgrzymów wyruszył na Jasną Górę i na bieżąco relacjonuje postępy z pielgrzymki.

Gorąco zachęcamy do śledzenia relacji  TUTAJ oraz do wysyłania swoich intencji w komentarzu lub na priv profilu Facebookowego księdza Grzegorza Pasternaka  KLIK

Tekst: P. Staroń
Foto: Youtube, Renata ZiębaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter