Już 14 września na Rynku w Cieszynie odbędzie się druga edycja wydarzenia, zorganizowanego z inicjatywy Cieszyńskiej Rady Seniorów. Świętowanie rozpocznie się wraz z godziną 12.00. Na seniorów oraz wszystkich, którzy zechcą włączyć się we wspólną zabawę czeka moc atrakcji.

Dzień rozpocznie się występem zespołu taneczno-mażoretkowego „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. Nie zabraknie również występu zespołu tańca grupy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i zespołu Klezmer, który zaprezentuje pokaz tańca żydowskiego i izraelskiego. Następnie zabrzmi AGG - Amatorska Grupa Gitarowa oraz Chór Jubileuszowy z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Wraz z godziną 17.00 na scenie cieszyńskiego Rynku „Bez godzin i bez kalendarzy, długością dni i zmiennością zdarzeń…” odmierzy czas, nie używając dat – Andrzej Rybiński. II Nadolziańskie Senioralia zakończone zostaną wspólną zabawą przy muzyce Zespołu Muzycznego AKORD.

Wyjdźmy i pokażmy, że istniejemy – apelował podczas pierwszej edycji wydarzenia  Andrzej Mleczko przewodniczący Cieszyńskiej Rady Seniorów, wyrażając jednocześnie radość z realizacji kolejnej wspólnej inicjatywy.

Przypomnijmy I Nadolziańskie Senioralia dedykowanego seniorom przebiegały w Cieszynie w dniach 22.09 - 30.09.2017 r. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w wielu inicjatywach kulturalnych, sportowych i integracyjnych. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie pierwszych Kart Seniora edycji cieszyńskiej. Dodajmy, iż Gmina Cieszyn przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” 3 sierpnia ubiegłego roku.

Nadolziańskie Senioralia to święto cieszyńskich nestorów, które również w tym roku będzie okazją do wspólnej zabawy, wypoczynku, refleksji nad słowem i muzyką, ale również do integracji i zapoznania z bieżącymi i planowanymi propozycjami kierowanymi do seniorów przez różne instytucje i środowiska. Wszystkich mieszkańców i gości już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania, zaś inicjatorom wydarzenia dziękuję za wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście – podkreśla Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie MANKO. Organizatorami tegorocznych II Nadolziańskich Senioraliów są: Burmistrz Miasta Cieszyna, Cieszyńska Rada Seniorów i Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”.

Zobacz: Cieszyn dla seniorów, czyli I NADOLZIAŃSKIE SENIORALIA


 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter