Ma zaledwie 9 lat, a słyszał o niej już prawie cały świat. No może nie dosłownie, ale z każdym kolejnym występem skrada serca coraz większej grupie słuchaczy. Antosia Kraszewska, uczennica klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Cieszynie urzekła swoim wokalem wiślańską publiczność. W niedzielę, podczas dożynek wojewódzkich wystąpiła na deskach wiślańskiego amfiteatru jako laureatka festiwalu „Nasza Szansa”.

Można rzec, że scena to jej żywioł, który nawet przez moment nie wywołuje na jej twarzy przerażenia czy tremy. Swoim nad wyraz dojrzałym artystycznie występem rozbudziła publiczność oczekującą na gwiazdę wieczoru - Zespół Golec uOrkiestra. W repertuarze młodej artystki znalazły się szlagiery m.in. Beaty Kozidrak, Zbigniewa Wodeckiego czy utwory z Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Niewątpliwie przynosi dumę swoim rodzicom i szkole, w której chętnie się uczy.

Zaszczepiona w jej sercu miłość do śpiewu i muzyki procentuje, rozwija nie tylko swój wokal, ale również grę na instrumentach muzycznych. Antosia mimo młodego wieku jest już doświadczoną solistką, zdobyte podczas różnych konkursów czy festiwali wyróżnienia i nagrody są tego najlepszym dowodem. Nieprzeciętny talent artystyczny rozwija także biorąc udział w spektaklu „Mały kominiarczyk” Opery Śląskiej w Bytomiu.Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter