(Szlachetna Paczka w Cieszynie. Fot. mat/pras)

Jak poinformowało Biuro Prasowe Szlachetnej Paczki, w tym roku znów poszukiwani są wolontariusze, którzy wspólnymi siłami będą potrafili zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci.

Jako wolontariusz rozwiniesz szereg kompetencji, m.in: nauczysz się, jak zarządzać projektami i ludźmi, zdobędziesz umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, będziesz nawiązywał współpracę z instytucjami, firmami, czy lokalnymi autorytetami, poznasz ciekawych ludzi, dla których wyzwanie, to szansa na rozwój.

W Cieszynie też mamy swój rejon! Tutaj również - jak w latach ubiegłych - działa "Szlachetna Paczka". Jeśli chcesz zgłosić się do cieszyńskiego rejonu, koniecznie zarejestruj się na stronie  KLIK

- Pamiętajmy, że jeden wolontariusz pomaga trzem rodzinom, dlatego im więcej zgłosi się wolontariuszy - tym więcej rodzinom będziemy mogli pomóc - mówi w rozmowie z "Gwiazdką Cieszyńską" Piotr Kałuża, były lider - a obecnie trener wewnętrzny cieszyńskiego rejonu Szlachetnej Paczki i dodaje, że zainteresowanie wolontariatem w Cieszynie jest duże. Nie brakuje ludzi starszych, młodszych, którzy z wielką przyjemnością palą się do pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Obecnie funkcję lidera Szlachetnej Paczki w Cieszynie pełni Marcin Czyż, wcześniej związany ze Szlachetną Paczką jako wolontariusz.

Szlachetna Paczka w Cieszynie poszukuje także rodzin potrzebujących, którym ta pomoc jest faktycznie potrzebna. Taką rodzinę, może zgłosić każdy, poprzez stronę internetową "Szlachetnej Paczki", na której jest do pobrania ZGODA WSTĘPNA, którą trzeba wypełnić. Należy jednak zaznaczyć, iż rodzina sama zgłosić się nie może, musi to zrobić osoba postronna.

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września br. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606815372

Tekst: P.Staroń
Foto: mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter