4 października, 2018 roku cieszyński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dzięki Fundacji EcoTextil przekazał ZPSWR w Cieszynie kolejne trzykołowe rehabilitacyjne rowery, słynące ze swoich innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Cztery specjalne rehabilitacyjne rowery trafiły do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Rowery otrzymane od cieszyńskiego oddziału PCK trafiają do podopiecznych ZPSWR w Cieszynie nie pierwszy raz. W 2015 i 2016 roku takie same rowery trafiły już m.in. do wychowanki Ośrodka Rehabilitacyjno Wychowawczego przy ZPSWR w Cieszynie oraz do niepełnosprawnej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, zamieszkałej w Zbytkowie.

Od przyszłego tygodnia podopieczni oraz uczniowie ZPSWR w Cieszynie będą mogli może wypożyczyć dla siebie taki rower. Jak mówi w rozmowie z "Gwiazdką Cieszyńską" Tomasz Piwocha, w-ce prezes cieszyńskiego oddziału PCK - z rowerków korzystają wychowankowie ZPSWR w Cieszynie, jednak idea jest taka, aby mogły z nich korzystać dzieci i młodzież z całego powiatu.

- Jeśli byłaby potrzeba i chęć otwarcia wypożyczalni takich rowerów w innym miejscu w powiecie, to bardzo chętnie postaramy się o kolejne rowery - mówi Tomasz Piwocha i dodaje, że są to rowery specjalistyczne, które umożliwiają dzieciom z pewnymi dysfunkcjami poczuć wiatr we włosach tak, aby same o własnych siłach mogły poruszać się na tym rowerze bez pomocy opiekuna, rodzica. Osoby zainteresowane specjalistycznymi rowerami mogą uzyskać informację pod numerem telefonu 502409589. - Chodzi przede wszystkim o to, aby dzieci z pewnymi dysfunkcjami mogły likwidować wszelkie bariery związane z niepełnosprawnością - dodaje Tomasz Piwocha.

Uroczyste przekazanie rowerów odbyło się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie w samo południe. Rowerki osobiście odebrali podopieczni i wychowankowie ZPSWR, w towarzystwie pani dyrektor oraz przedstawicieli firmy Fundacji EcoTextil oraz cieszyńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tekst: P. Staroń
Foto: T. Piwocha

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter