/pixabay.com/pl/Dziś Redakcja „Gwiazdki Cieszyńskiej” ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do współtworzenia inicjatywy, która zrodziła się wiele lat temu w głowach pierwszych budzicieli ducha narodowego na Śląsku. Wspólnie możemy stworzyć coś wyjątkowego i dobrego, bo choć zmieniła się forma wydania – to cele pozostają wciąż te same „"... aby ci którzy więcej wiadomości posiadają, mieli sposobność udzielać ich dla powszechności, a pojedyńczy żeby z nich brali naukę. Ma ono rozniecać światło w narodzie naszym. Obraliśmy dla niego nazwę Gwiazdka, ponieważ ma zaświecać ojczyźnie naszej i dlatego imię to za najistotniejsze uważamy. .." (cyt. z numeru pierwszego, rok 1851).

Pragniemy, by „Gwiazdka Cieszyńska” mogła docierać do coraz większego grona odbiorców, dlatego potrzebuje wsparcia Osób jej przychylnych. Uważamy, że krzewienie wiary przez Internet to jedna z danych nam przez Opatrzność Bożą możliwości. Być może w dzisiejszych czasach to najbardziej aktualna forma ewangelizacji współczesnego człowieka. Nie tylko więc jest możliwa, ale przede wszystkim konieczna.


Kilka słów od redakcji: 

 "Gwiazdka Cieszyńska" to wyjątkowe dzieło, oparte na pięknej historii. I choć formalnie w wersji elektronicznej powstała 7 września 2014 r. to jej korzenie sięgają roku 1848. Wtedy to jako „Tygodnik Cieszyński” stała się pierwszą polską gazetą na Śląsku Cieszyńskim, by w latach 1851-1938 już jako „Gwiazdka Cieszyńska” trafiać pod strzechy domów, zyskując miano jednego z głównych czynników, które doprowadziły do zespolenia Śląska Cieszyńskiego z Polską. Jej ostatni numer w formie papierowej ukazał się 30 sierpnia 1939 roku.

Po latach Stowarzyszenie „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra w Cieszynie” powołało do „życia” ogromną wartość – „Gwiazdkę Cieszyńską”. Dzisiaj - choć zmieniła się forma wydania i papierową, zastąpiła wersja elektroniczna – wciąż przyświecają „Gwiazdce Cieszyńskiej” te same cele. Za pomocą współczesnego medium, jakim jest Internet oraz dzięki jego możliwościom - chcemy pokazywać dobro.

Zachęcamy Wszystkich do czytania publikacji umieszczonych w Portalu Społeczno-Chrześcijańskim "Gwiazda Cieszyńska. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by „Gwiazdka” wnosiła w życie rodzin Bożą radość i chęć do życia… By dodawała otuchy i nadziei... By uświadamiała, że wszystko jest w rękach Pana Boga, a my jesteśmy tu po to, by czynić świat piękniejszym. Pamiętamy jednak, że choć internetowe media mogą wskazać drogę, udzielić odpowiedzi, przekazać pozytywne wartości, nigdy nie zastąpią osobistego spotkania z Chrystusem.  

Za przychylność z serca dziękujemy. Z poważaniem redakcja „Gwiazdki Cieszyńskiej”.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia "Gwiazdki Cieszyńskiej". Nie ważne ile masz lat, gdzie mieszkasz, co robisz... 
Jesteśmy pewni, że masz światu do powiedzenia wiele pięknych słów.


Kontakt: kTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter