Z Aniołami. Coraz bliżej Świąt na Wenecji, z Aniołami.... - to wystawa, na której możemy poznać sylwetki aniołów w każdej postaci. Malarstwo, ceramika, fusing - to tylko niektóre techniki, z których wykonane są anioły, które możemy oglądać codziennie w godzinach od 11:00 do 16:00 w "Galerii Brama".

Wystawa o tematyce Aniołów już wcześniej spotkała się z ciepłym przyjęciem przez odwiedzających cieszyńską Galerię w Bramie. W 2017 roku w Galerii zorganizowano podobną wystawę pt "Anioły - jakie są". Jak mówiła wtedy "Gwiazdce Cieszyńskiej" pani Iwona Szupina-Brawańska - Organizowanie tych wystaw pokazało nam, jak dużo osób lubi wykonywać prace o tej tematyce i jak różnorodne jest podejście do niej. Prace wykonują rękodzielnicy, a także artyści malarze, plastycy, ceramicy. Technik jest naprawdę mnóstwo. Ciekawostką może być fakt, iż na poprzedniej wystawie zaprezentowano prawie 570 aniołów!W tym roku, co prawda Aniołów jest mniej, jednak wciąż przykuwają one uwagę swoją różnorodnością. Sama wystawa Aniołów zaś połączona jest z wystawą malarską Aleksandry Borzeckiej pt. "Malarstwo i inne" oraz wystawy "Biżuterie, biżuterie", na której cztery różne pracownie prezentują to, co stanowi sens ich twórczości. Odwiedzając to miejsce z pewnością można poczuć nie tylko klimat nadchodzących świąt, a także podziwiać różnorodność, jaką prezentują artyści w swoich pracach. A ta jest jak zwykle imponująca.

Warto dodać, że zainteresowanie tego rodzaju wystawami jest duże. Ludzie przychodzą, oglądają, często inspirują się, a także mają możliwość zakupienia konkretnej pracy. Tak samo wygląda to w przypadku samych artystów, którzy bardzo chętnie prezentują swoje wyroby na wystawach. Z "Galerią w Bramie" współpracują artyści z Cieszyna, Wisły, Koniakowa, a także z innych regionów w Polsce m.in. z Torunia. Miejsce to oferuje także wszelkiego rodzaju artykuły rękodzieła do domu, bombki, aniołki, choinki, obrazy, a także biżuterię artystyczną.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Bramie w Cieszyńskiej Wenecji!

Tekst i fot: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter