Klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia staje się coraz bardziej odczuwalny. W wielu regionach naszego kraju pojawiły już się świąteczne ozdoby i iluminacje świetlne. Magię zbliżających się świąt można już także poczuć na cieszyńskim Rynku, gdzie w dniu Świętego Mikołaja, punktualnie o godz. 17 rozbłysnęła najpiękniejsza choinka w mieście. Nieodzowny element świąt błyszczy już w pełnej krasie.

Wydarzenie, które przygotował Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” w ramach projektu „Kaj indzi inakszy-u nas po naszymu” przyciągnęło do serca miasta wielu mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy wspólnie z Panią Burmistrz Miasta Gabrielą Staszkiewicz, św. Mikołajem oraz jego pomocnikami odliczali sekundy do wielkiego „Rozświetlenia Choinki”.

Wielu niezapomnianych chwil dostarczył najmłodszym mieszkańcom Ziemi Cieszyńskiej oczywiście sam św. Mikołaj , który nie szczędził tego dnia nikomu wspólnych zdjęć i słodyczy. Gorącą atmosferę wokół świątecznego drzewka uatrakcyjnił także pokaz taneczny „Cieszyńskich Gwiazdeczek” oraz występ kapeli regionalnej Wałasi.
Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter