Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie biorą udział w projekcie pod tytułem "Zwolnieni z teorii", w ramach olimpiady mającej na celu m.in. propagowanie czynów w praktyce.

"BREAK FREE FROM THE BODY" – kampania reklamowa dotycząca zaburzeń odżywiania i związanych z nimi groźnych chorób, jak anoreksja i bulimia. "CO 6 NÓG TO NIE 2" – cykl zajęć o tematyce obejmującej opiekę nad domowymi zwierzętami, promującej ich szczepienia i adopcje. "SPOTKAJMY SIĘ" – projekt mający na celu poprawę stosunków międzypokoleniowych oraz obalenie stereotypów nudnej starości człowieka oraz biernej rzeczywistości nastolatka poprzez integrację i poszerzenie wiedzy - to nazwy trzech projektów, które w 2018 roku realizują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii", stworzonej przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves.

Młodzież z cieszyńskiego liceum realizuje projekty społeczne od 3 lat. W 2018 roku LOTE uzyskało tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości.

- Ważne jest to, że uczniowie zarządzając swoim projektem, pomagają innym ludziom w swoim otoczeniu i sami osiągają wymierne korzyści. Każdy, kto zakończy projekt staje się finalistą ogólnopolskiej olimpiady - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Katarzyna Piwocha z cieszyńskiego LOTE.

"Zwolnieni z teorii” to olimpiada mająca na celu propagowanie czynów w praktyce, czyli trzeba mieć po prostu pomysł, który może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki projektom społecznym uczniowie uczniowie pozytywnie zmieniają swoje otoczenie na lepsze, a także zdobywają cenne doświadczenie, które w przyszłości z pewnością może pomóc im na przykład w znalezieniu wymarzonej pracy.

Uczniowie po zakończeniu projektu otrzymują dyplomy, mają również możliwość wzięcia udziału w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie. W 2017 roku, w finale uczestniczyło blisko 1500 osób, w tym znane osobistości z telewizji oraz świata polityki. Poza tym, każdy uczeń ma również możliwość wzięcia udziału w kursie. Są to kursy związane z zarządzaniem, a dokładnie z projektami nadającymi umiejętności menagerskich. Są one w formie certyfikatu w języku angielskim.

Dotychczas z platformy projektowej skorzystało blisko 42 tysiące uczniów z całej Polski. W sumie uczniowie zrealizowali już 1500 inicjatyw, które z całą pewnością pozytywnie wpłynęły otaczające ich środowisko, a także na życie blisko 11 milionów Polaków.

Tekst: P.Staroń
Foto: materiały prasowe/reklamowe Organizatora
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter