Noworoczne Kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej ma już swoich wiernych sympatyków. Sobotnie wydarzenie, które miało miejsce w siedzibie cieszyńskich „zespolaków” przyciągnęło wielu miłośników folkloru i kolędowania, a przed publicznością wystąpił Chór Jubileuszowy, Kapela Ludowa, dziecięca grupa wokalno-instrumentalna oraz dorosła grupa taneczna. 

W okresie noworocznym zespół od lat występuje dla szerszej publiczności na deskach Teatru A. Mickiewicza w niezwykłym widowisku muzyczno-tanecznym „Nad Betlejem”, które jest skrótem spektaklu z lat 80-tych, autorstwa Janiny Marcinkowej i Władysława Rakowskiego. W tym roku, tę okraszoną naszym rodzimym folklorem i bogactwem strojów opowieść jasełkową, można było w małym fragmencie podziwiać podczas sobotniego koncertu oprawionego w najpiękniejsze z polskich kolęd.

- To jedna z najbardziej atrakcyjnych pozycji repertuarowych naszego zespołu. Jest to tradycyjna opowieść jasełkowa, którą wszyscy znają, ale opowiedziana tekstami i piękną muzyką polskich kolęd. Dziś zaprezentujemy taki wyciąg muzyczny z tego spektaklu, ale uczestnicząc w tym koncercie macie państwo niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć fragment również sceny horograficznej, ponieważ koncert zakończy pokaz czterech sweet tanecznych - wyjaśniał Piotr Gruchel, kierownik muzyczny zespołu. 

Jednak sobotnie wydarzenie otworzył występ najmłodszej grupy „zespolaków”, która ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Młodzi artyści, rywalizując z ponad tysiącem grup muzycznych, wzięli udział w międzynarodowym konkursie kolęd i pastorałek. Ich talent i profesjonale przygotowanie zostało docenione, przechodząc do wielkiego finału, który odbędzie się już 10 stycznia w Będzinie.  

Foto i tekst Krzysztof Telma


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter