19 stycznia w godzinach od 10:00 do 14:00, w budynku Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie odbędzie się Akcja Krwiodawstwa PCK.

Akcja krwiodawstwa będzie połączona z możliwością rejestracji w banku niespokrewnionych dawców szpiku. Dodatkowym atutem będzie możliwość zwiedzania uczelni i zapoznania się z możliwościami podjęcia studiów oraz z ofertą szkoleń organizowanych przez cieszyński Wydział Akademii WSB.  Warto dodać, że krew będzie można oddać również podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia na cieszyńskim rynku w godzinach od 10.00 do 15.00.

Krew jest niezbędna do życia, a każdego dnia potrzeba setki litrów krwi, aby komuś pomóc wrócić do zdrowia lub uratować życie. Niestety krwi nie możemy wyprodukować, ale możemy się nią podzielić. Podczas pobierania krwi personel medyczny pobiera od nas zaledwie kilka jednostek tego cennego dla życia płynu. Warto dodać, że już pół litra przetoczonej krwi może uratować życie nawet trzem osobom! Gorąco zachęcamy do oddawania krwi jednak należy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na oddanie krwi musimy spełnić  kilka podstawowych warunków:

- dobry stan zdrowia
- wieku 18 - 65 lat
- waga co najmniej 50 kg
- konieczny dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport)

Gorąco zachęcamy do oddawania krwi na uczelni Wydziału Zamiejscowego WSB oraz podczas 27. Finału WOŚP. Organizatorem akcji jest oddawania krwi jest Krwiodawstwo Cieszyn.

Tekst: P.Staroń
Foto: Pixbay
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter