11 lutego (poniedziałek) po raz kolejny obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II, dnia 13 maja 1992 roku w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kardynała Fiorenzo Angeliniego.

Wyznaczona data nie była przypadkowa, gdyż przypadała na wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy Światowy Dzień Chorego obchodzono w francuskim sanktuarium maryjnym.

Ustanowienie miało miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jana Pawła II. Ten szczególny dzień ma zwrócić uwagę przede wszystkim na chorych.  W obchody każdego roku włącza się środowisko duszpasterskie, wolontariuszy oraz wspólnoty chrześcijańskie, które obejmują modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno fizycznie jak i duchowo. Kościół zachęca wszystkich do pomocy chorym i potrzebującym i zapewnia, że jak w latach poprzednich w naszych kościołach organizowane będą uroczyste liturgie, dodatkowo połączone z udzieleniem sakramentu chorych.

Wszystkich chorych i seniorów zapraszamy na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem na sposób lourdski. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia odbędzie się m.in. w Kościele św. Elżbiety, o godz. 15:00.

Tekst i foto:. P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter