Na konferencji prasowej zorganizowanej w kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej 7 lutego br przez diecezjalnego Rzecznika Prasowego ks. Jacka Pędziwiatra podane zostały informacje dotyczące VII Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 30 kwietnia do 3 maja 2019 r. pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489).

Ojcem duchownym odpowiedzialnym za właściwy jej przebieg będzie ksiądz Przewodnik Tomasz Sroka z parafii św. Jerzego w Jasienicy oraz dyrektor Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie. Trasa pielgrzymki będzie przebiegała tak, jak w latach ubiegłych, bo dotychczasowa jej organizacja sprawdziła się. To forma rekolekcji. Ma charakter religijno-pokutny z uwielbieniem Boga – wyjaśnił obecny na konferencji ks. przewodnik Tomasz Sroka. Rozpocznie się Mszą Św. w Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie a zakończy się Mszą Św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

O szczegółach pielgrzymki informowała organizatorka pielgrzymki Irena Papla. Podobnie jak w poprzednich pielgrzymkach, pielgrzymi będą podzieleni na grupy odpowiednio nazywane i będą zobowiązani iść w grupie do której zostali przydzieleni przez księdza Przewodnika.

Zapisy na pielgrzymkę będą możliwe od 25lutego do 31 marca br. Wpisowe wyniesie 50 zł, dzieci do lat 10 gratis. Zapisu można będzie dokonać w punktach:

- w Bielsku-Białej w księgarni św. Rity przy Dworcu PKS,
- w Bielsku-Białej Lipnik w parafii pw. Narodzenia NMP,
- w Cięcinie w parafii pw. św. Katarzyny,
- w Kętach w księgarni katolickiej, Rynek 25,
- w Andrychowie w parafii pw. św. Macieja,
- w Oświęcimiu w parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika,
- w Żywcu w parafii pw. Narodzenia NMP,
- w Cieszynie w parafii pw. św. Jerzego,
  a także przez internet.

Więcej informacji o VII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej – Łagiewniki 2019 można uzyskać na stronie internetowej: www.faustyna.bielsko.pl Organizatorzy zapraszają.

Tekst i fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy


 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter