Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Tuż po chrzcie, to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w rodzinie chrześcijańskiej i całej wspólnocie parafialnej. Poprzedza je okres przygotowań, w którym z poświęceniem uczestniczyli duchowni, katecheci oraz rodzice. Ich zwieńczeniem jest uczestnictwo młodego człowieka w pierwszym pełnym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.

W piątek 3 maja w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polki w Kościele Parafialnym pw. św. Marii Magdaleny, kilkadziesiąt dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Ta chwila pozostanie w ich pamięci na zawsze, i to ona rozpoczęła przyjaźń z Jezusem, więź którą będą budować krocząc przez życie. To również czas, w którym rodzice mają szansę na odnowienie i umocnienie swoich relacji z Bogiem.

Warto w tym miejscu przywołać słowa św. Jana Pawła II z Jego „Listu do dzieci”: „Każdy chłopiec i dziewczynka z katolickiej rodziny zna dobrze to przeżycie: Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem rodziny. W tym dniu razem z dzieckiem przyjmują zazwyczaj Eucharystię także jego rodzice, rodzeństwo, dalsza rodzina i chrzestni, a niekiedy także nauczyciele i wychowawcy”.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter