Mieli determinację, wolę walki i wizję rozwoju. Kiedy rozpoczynali działalność klubu nikt nawet nie przypuszczał, że w ciągu dwóch dekad staną się znanym klubem karate znad Olzy. Lata ciężkiej pracy w połączeniu z naciskiem na odpowiednie szkolenie przynosi rezultaty. Dziś zawodnicy cieszyńskiego klubu odnoszą sukcesy podczas najważniejszych turniejów krajowych oraz Europejskich. Zawdzięczają to z pewnością Piotrowi Szymali, świetnemu zawodnikowi, trenerowi i założycielowi klubu, który 20 lat temu postawił na rozwój sztuk walki nad Olzą.

W sobotę w murach COK „Dom Narodowy” zawodnicy, sympatycy klubu oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu wspólnie świętowali 20 lat Klubu Sportowego SHINDO. To była świetna okazja do podsumowań i prezentacji zawodników, nie zabrakło oczywiście również życzeń i dobrego tortu.

- Te 20 lat pokazało, że warto wierzyć w swoją pracę i dążyć do wyznaczonego celu. Pomimo, że podążamy drogą, która czasami biegnie pod górkę trzeba się przełamać i zapomnieć czasami o tym co powoduje, że brakuje motywacji. 20 lat pracy udowadnia nam, że warto przełamać ból i swoje słabości, uczy nas także szacunku do ludzi, miejsca w którym się trenuje i swojego mistrza. I to jest najcenniejsze - podkreślił prezes klubu Piotr Szymala.

Jubileusz, to także okazja do podziękowań tym wszystkim, którzy przez lata wspierali rozwój klubu, na ich ręce trafiły okolicznościowe statuetki. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożyli m. in. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Jak wspomina pierwsze 20 lat KS SHINDO jego założyciel, Piotr Szymala - Ten okres był ciężki, musieliśmy walczyć o pierwsze rezultaty i medale, ale obiecałem wszystkim na początku, że kiedyś będziemy mieli mistrzów Polski i kadrowiczów. Pomimo, że trudno było się wbić w rynek karate w Polsce, nam się to udało. Mamy w swoim gronie wielu znakomitych mistrzów Polski, Świata i Europy.

Osiągnęli już wiele, ale w głowach pojawiają się kolejne marzenia. Przed zawodnikami karate po raz pierwszy otwiera się szansa na medal olimpijski, bowiem w gronie nowych dyscyplin sportów olimpijskich znalazło się karate. Czy będzie szansa przywieźć olimpijski medal nad Olzę, okaże się w czasie Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku w Tokyo.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter