- Każdy wierzący człowiek jest jak drzewo. Drzewo daje owoc dzięki słońcu, wodzie i dzięki  dobrej ziemi.  My, wierzący w Chrystusa, również dajemy owoce tylko wtedy, kiedy w naszym życiu są te trzy elementy - mówił , a raczej migał ks. Przemysław Gorzołka  19 maja podczas homilii skierowanej do osób Głuchoniemych w czasie kolejnej Eucharystii dedykowanej  niesłyszącym w parafii św. Elżbiety w Cieszynie.

Jak wyjaśniał ks. Gorzołka w fenomenalnej homilii,woda dla drzewa jest niczym modlitwa dla człowieka. Musimy się modlić, rozmawiać z Bogiem, abyśmy dawali dobre owoce. Potrzebne jest także słońce. Słońcem dla naszej wiary jest Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie. Sama monstrancja przypomina kształtem Słońce. Trzeci, a zarazem ostatni element potrzebny do wydania dobrego owocu to ziemia. Dla nas ziemią jest Kościół. Potrzebujemy Kościoła, potrzebujemy być razem- we wspólnocie. To właśnie w Kościele mamy sakramenty, które dają siłę. Bez Chrystusa- słońca, bez wody-modlitwy, bez ziemi- Kościoła zabraknie nam tej siły, nie poradzimy sobie. Dlatego też musimy czerpać od Jezusa, który pomaga nam w codzienności. Całość została przedstawiona na konkretnych przedmiotach. Było drzewo, woda, Monstrancja oraz ziemia. Zgromadzeni wierni byli poruszeni i zachwyceni pomysłem duchownego.

Umocnieni i pokrzepieni uczestnicy Mszy świętej, tradycyjnie, udali się do salki parafialnej na poczęstunek przygotowany dzięki uprzejmości pań: Ewy Krzywoń, Jolanty Panic i Izabeli Bocekz Caritas parafialnej.

Kolejna Msza święta  połączona ze spotkaniem przy kawie odbędzie się 16 czerwca 2019 r. o godz. 15. 30 w parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Warto dodać, iż w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)Msze święte dla osób Głuchoniemych nie będą sprawowane.

 

Tekst i foto: K. Kiełpikowska

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter