Klasa I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie gościła na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

6 czerwca 2019 roku w ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim klasa I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego gościła w murach UJ w Krakowie, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

W ramach „naukowych czwartków” młodzież uczestniczyła w wykładzie „ Optyka aktywna i adaptywna, czyli o tym, co astronomowie lubią najbardziej”, a następnie brała udział w zajęciach laboratoryjnych I Pracowni Fizycznej, gdzie samodzielnie wykonywała doświadczenia. Ćwiczenia wykonywane były w zespołach dwuosobowych. Zajęcia laboratoryjne I Pracowni Fizycznej są bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodzieży, pozwalają opanowanie doskonalenia umiejętności planowania eksperymentu, poprawnego pomiaru wielkości fizycznych, opracowania wyników i wyciągania wniosków z przeprowadzonych eksperymentów.

Tego typu zajęcia I Pracowni Fizycznej przeprowadzają nie tylko studenci pierwszego roku Fizyki, ale również Biologii, Biotechnologii, Biochemii, dlatego zajęcia te były bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodzieży o szerokich zainteresowaniach.


mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter