(Marsz dla Życia i Rodziny w 2015 roku w Cieszynie. Fot. Patryk Staroń)


Tysiące uczestników, rodzinna atmosfera, wspólny cel - tak każdego roku wyglądają w Polce Marsze dla Życia i Rodziny. 10 czerwca, ulicami Cieszyna kolejny raz odbędzie się Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny.

9 czerwca w Cieszynie Marsza dla Życia i Rodziny odbędzie się po raz 7. Marsz rozpocznie się  o godz. 12.00 Mszą św. w Kościele św. Marii Magdaleny, a następnie po przejściu na Rynek o 13:30, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie. Tradycyjnie już, w ramach marszu na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Boromeuszek odbędzie się także piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Jak w ubiegłych latach organizatorami Marszu są: Parafia św. Marii Magdaleny, Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie NIKODEM oraz Wspólnota Matek w Modlitwie MIRIAM.

Głównym koordynatorem Marszu w Polsce jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Cieszynie organizacją zajęła się, jak w latach ubiegłych Wspólnota "Nikodem - mężczyźni w modlitwie", której liderem jest Bertrand Bisch, działacz pro-life, lider wspólnoty "Nikodem" Mężczyźni w Modlitwie. Razem ze Wspólnotą Nikodem wydarzenie organizuje również działająca przy Parafii św. Marii Magdaleny Wspólnota Matek w Modlitwie "MIRIAM". Koordynatorem Marszu jest Adam Skałka.

Tegoroczny program marszu:

12:00 Msza Św. w kościele świętej Marii Magdaleny;

13:00 - 13:30 zbiórka na Rynku, a potem wymarsz ulicami miasta

15:00-18:00 Rodzinny piknik na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Boromeuszek

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa! Szczegóły na plakacie.

Tekst i foto: P.Staroń
Foto: Plakat Organizatora

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter