Staromiejska Wiosna 2019 przeszła już do historii. Przez dwa dni mieszkańcy gminy Strumień i goście mieli okazję uczestniczyć w licznych koncertach i atrakcjach. Bogaty program święta miasta, a do tego piękna pogoda spowodowały, że mieszkańcy chętnie przychodzili na rynek włączając się we wspólne świętowanie.

Tradycyjnie uroczystego otwarcia Staromiejskiej Wiosny dokonali: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej, Czesław Greń. Do Strumienia przybyli zacni goście m.in. Stanisław Szwed wiceminister Pracy Rodziny i Polityki Społecznej, Mirosław Suchoń Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Janina Żagan wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Janusz Hudziec, Janusz Dziedzic i Stanisław Mendrek radni Powiatu Cieszyńskiego, Zastępca Wójta Gminy Chybie Ewelina Dobrowolska-Radomińska. Nie zabrakło również gości z Czech. 

 W sobotę  uczestnicy bawili się między innymi przy dźwiękach legendarnych i doskonale znanych utworów zespołu Dżem w wykonaniu Skazanych Na Bluesa i Macieja Lipiny. Udany sobotni wieczór zapewnili również Andrzej i Maja Sikorowscy. W tym roku pierwszy dzień Staromiejskiej Wiosny przypadał w Dzień Dziecka, toteż nie zabrakło ciekawego programu dla najmłodszych. 

Niedzielne popołudnie wypełniły występy przedszkolaków, po których na scenę wkroczyły pełne energii grupy taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na strumieńskiej scenie gościł również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Światowe hity okraszone dawką dobrego humoru w osobliwych, śląskich aranżacjach zaprezentowały popularne Frele. Nie zabrakło również lokalnego akcentu w postaci koncertu strumieńskiej grupy rockowej 8 lat w Tybecie. Niedzielny wieczór zakończył zespół Lao Che, który zagrał między innymi utwory z pokrytej złotem i nagrodzonej Fryderykiem płyty "Wiedza o społeczeństwie".

Podczas Staromiejskiej Wiosny nie zabrakło strefy dla dzieci, strefy wystawienniczej, edukacyjnej i gastronomicznej.

Dziękuję całej ekipie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu z wolontariuszami, pracownikami  Zakładu Gospodarki Komunalnej, służbom mundurowym i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dziękuję Wam, że byliście i świętowaliście z nami Staromiejską Wiosnę – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter