7 czerwca 2019 r. cieszyński teatr im. Adama Mickiewicza zamienił się w salę koncertową - a to za sprawą zespołu muzycznego Tulia, zaproszonego do naszego miasta w ramach XXIX Festiwalu Teatralnego Bez Granic.

- Dobry wieczór Państwu, bardzo nam jest miło wystąpić dla Was w Cieszynie - dla publiczności zgromadzonej w pięknym teatrze. Mamy nadzieję, że Adam Mickiewicz nad nami czuwa. Mamy również nadzieję, że dacie się zaprosić na naszą muzyczną stronę mocy, gdzie łączymy to, co jest dawne, ale wciąż żywe, z tym co jest nowe i bardzo energiczne, ale nostalgiczne i piękne i nasze. Pragniemy, abyście poczuli to, co my czujemy kiedy śpiewamy tym białym głosem, że dacie się ponieść muzyce - tymi słowami powitała zgromadzonych gości Tulia Biczak, jedna z wokalistek żeńskiego kwartetu.

Cały koncert był istną uczą dla ucha, co dało się zauważyć, gdyż owacjom na stojąco nie było końca. Publiczność mogła usłyszeć m.in.: Nothing else matter, Nieznajomy czy Jeszcze Cię nie ma. Gdy rozbrzmiały słowa piosenki Pali się, wykonywanej podczas tegorocznej Eurowizji, widzowie śpiewali wraz z wokalistkami, klaszcząc w dłonie w rytm muzyki. Atmosfera była iście koncertowa, a reakcja widzów była kwintesencją udanego występu i talentu wokalistek, które niewątpliwie dały z siebie wszystko, aby widzowie jeszcze długo wspominali ten występ z rozrzewieniem.

Tulia to polski zespół wokalny wykonujący muzykę folkową, założony w 2017 roku. Grupa składa się z 4 młodych kobiet: Patrycji Nowickiej, Joanny Sinkiewicz, Tulii Biczak i Dominiki Siepki. Wokalistki zdobyły ogromną popularność  w 2017 roku. Ich wszystkie klipy podbijają Internet, a ludową interpretację hitu Nieznajomy docenił sam autor piosenki-Dawid Podsiadło. 25 maja 2018 roku zespół wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany Tulia. Znalazły się na nim ich autorskie kompozycje: Jeszcze Cię nie ma, Wstajemy już oraz covery piosenek polskich artystów cenionych przez wokalistki. Na rozszerzonej wersji płyty znalazło się pięć dodatkowych piosenek, w tym m.in. Metallica oraz Depeche Mode.
tekst i foto: K. Kiełpikowska
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter