4 lipca dwóch absolwentów liceum opuściło mury szkoły z dobrą wiadomością – zdana matura! Jeszcze nie wiedzieli, że przed nimi prawdziwy egzamin „z” dojrzałości. Niedaleko szkoły na ławce zauważyli portfel, a w nim wiele dokumentów, karty kredytowe i spora ilość gotówki. W takiej sytuacji u wielu osób rodzą się nowe „pomysły na życie”. Ale chłopaki ten egzamin zdali na 6. Zabrali portfel i udali się z nim do Komendy Straży Miejskiej i tam zgłosili zdarzenie. Dyżurny Komendy odszukał numer telefonu zrozpaczonej właścicielki.

Starsza Pani niezwłocznie przyjechała do Straży Miejskiej i nie kryła wzruszenia, kiedy okazało się, że cała zawartość portfela wróciła do jej rąk. Pani jest Polką, ale na stałe mieszka daleko poza granicami kraju. "Nigdy nie wątpiłam, że Polacy są bardzo uczciwi" - powiedziała.

- Poprosiliśmy chłopaków, aby poczekali i osobiście przekazali kobiecie jej własność. Podziękowaniom nie było końca. Dodatkowo w dowód uznania absolwenci otrzymali od strażników miejskich „firmowe maskotki” i podziękowania za wzorową postawę - informuje SM w Cieszynie,
gratulując zdanego egzaminu dojrzałości - tego na papierze i może ważniejszego - uczciwości w codziennym życiu.

źródło: Straż Miejska w Cieszynie 


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter