W niedzielę 21 lipca rozpoczął się Tydzień Św. Krzysztofa. Tym razem pod hasłem "Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa".

W cieszyńskich parafiach już w przyszłą niedzielę będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszach św. kapłani będą święcić samochody. Z tej okazji przy drzwiach kościoła będzie można również złożyć ofiarę do puszek w ramach akcji  1 grosz za 1 kilometr, które zostaną przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Fundacja MIVA Polska kolejny raz już zaprasza wszystkich do włączenia się w Akcję "1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy". Zebrane środki zostaną przeznaczone na transport dla misjonarzy. MIVA (Mission Vehicle Association) jest stowarzyszeniem działającym na rzecz misyjnych środków transportu. Organizacja działa w wielu krajach, wspierając się w pracy na rzecz pozyskiwania środków transportu dla misjonarzy na całym świecie. MIVA Polska powstała w 2000 r.

Akcja  św.  Krzysztof  jest  także swojego rodzaju apelem,  z  którym  MIVA Polska zwraca  się  do kierowców  i użytkowników  pojazdów  mechanicznych.  Chodzi o to, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu  dla  misjonarzy.  Akcja  organizowana jest także jako okazja do wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. W parafiach odbywa się wtedy coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

Zachęcamy do udziału Nabożeństwach!

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter