Emocje, szybkość, widowiskowe skoki i do tego towarzysząca zawodnikom adrenalina. Downhill City Tour, czyli ekstremalnie górski wyścig rozegrany w samym sercu miasta. Ostatnia sobota w Cieszynie zdecydowanie należała do miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Rozegrany po raz kolejny nad Olzą wyścig rodem przeniesiony z górskich zboczy, od lat ma już swoich zagorzałych fanów. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja KULT, która co roku stara się uatrakcyjnić zawody, zmieniając nieco przeszkody.

Na stracie pojawiło się blisko 60 zawodników, których przyciąga nie tyle piękna i zabytkowa architektura miasta, co naturalne ukształtowanie terenu i przeszkody architektoniczne. Strome zjazdy, wąskie uliczki czy zróżnicowana nawierzchnia doskonale sprawdza się w ekstremalnie trudnych konkurencjach. Pochyła infrastruktura naszego miasta idealnie nadaje się do zaciętej i trudnej technicznie rywalizacji.

W tym roku nad Olzą pojawili się zawodnicy nie tylko z Polski, ale także z Czech i Słowacji. Mimo, iż ta dyscyplina sportu jest zdominowana przez mężczyzn, nie zabrakło także dwóch odważnych kobiet. W gronie najlepszych zawodników, znaleźli się reprezentanci Cieszyna. W kategorii Junior na najwyższym podium stanął Ciżewski Dominik, a w kategorii Hobby Hardtai pierwsze miejsce zdobył Barchański Adam. Podczas wręczenia nagród, najlepszym zawodnikom gratulowała Burmistrz Miasta Gabriela Staszkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Sportu Cezary Cieńciała.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter