Międzynarodowe grono studentów Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, uczestniczący w XXIX letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej, zaprezentują teksty najwybitniejszych polskich pisarzy z końca XIX wieku.

Będzie to chociażby Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Eliza Orzeszkowa, czy Maria Konopnicka.

Wszystko będzie dostosowane do podstawowego poziomu znajomości języka polskiego. W tym roku do Narodowego Czytania para prezydencka wybrała nowelki z okresu pozytywizmu. Lekturze będą towarzyszyć różnego rodzaju nowoczesne aranżacje, quizy, czy też konkursy z nagrodami, a wśród nich m.in. książeczki z serii “Czytaj po Polsku” z tymi właśnie nowelkami, które Szkoła wydaje dla cudzoziemców, ale też z wieloma innymi różnymi atrakcyjnymi upominkami.

Dorośli z kolei będą mieli okazję przypomnieć sobie zapomniane już dawno lektury szkolne.

Z pewnością będzie, to ciekawe wydarzenie i niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się, jak postrzegani są nasi twórcy w świecie, a także jak ich dzieła są interpretowane przez Chińczyków, Brazylijczyków, Hindusów czy Macedończyków.

Impreza organizowana jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ jako część akcji Narodowe Czytanie 2019 i w ramach programu Promocja Języka Polskiego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Źródło: Cieszyn.pl

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter