Zbliżający się koniec wakacji to dla wielu rodziców czas zakupu potrzebnych artykułów szkolnych. Jak co roku potrzeb i związanych z tym wydatków jest wiele, dlatego z inicjatywą własną wyszedł Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński - rozdając uczniom na cieszyńskim Rynku zeszyty szkolne. Wydarzenie zorganizowano w ramach tegorocznej edycji Jarmarku Piastowskiego.

Pomysł zrodził się przed kilkoma laty, wtedy jeszcze jako włodarz miasta akcję rozdawania zeszytów prowadził wspólnie z Mirosławem Szemlą i Sławomirem Kowalskim. Obecnie akcję organizuje samodzielnie i to, jak podkreśla niezależnie od piastowanego stanowiska.

-Zawsze bardzo lubiłem to wydarzenie, dlatego że jest niewielkim wsparciem dla cieszyńskich rodzin przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, kiedy tych wydatków jest znacznie więcej. Po dzisiejszej akcji jestem przekonany, że wszystkim dzieciom sprawiła ona ogromną uciechę - wyjaśnia Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Tegoroczną akcję rozszerzono o pokaz udzielania pierwszej pomocy, każdy mógł skorzystać z porad ratownika medycznego i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter