W Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie - dzieci, młodzież i ich rodzice, dyrekcje szkół i grona pedagogiczne, spotkają się na uroczystej Mszy św., podczas której ksiądz biskup Roman Pindel uroczyście zainauguruje nowy rok szkolny i katechetyczny.

Wraz z nadejściem września rozpoczął się czas nauki i szkoły, który jest wielkim darem, jaki otrzymujemy od Boga, dlatego aby ten czas dobrze spożytkować i skupić się na rzeczach istotnych, które w przyszłości mogą odegrać ważną rolę w naszym życiu - warto prosić w modlitwie Boga o błogosławieństwo na nadchodzące miesiące.

Uroczysta Msza św., z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pod przewodnictwem księdza biskupa Romana Pindla odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz.8.00 w kościele św. Marii Magdaleny.

Jak informuje Parafia św. Marii Magdaleny - Na tą uroczystą Eucharystię zapraszamy Dyrekcje Szkół, Grona Pedagogiczne, dzieci i młodzież oraz rodziców. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole prosimy o przyniesienie tornistrów, z książkami i przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone. Ksiądz Biskup poświęci także tornistry dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole.

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter