Przełom sierpnia i września to czas, kiedy w wielu miejscowościach obchodzone są święta plonów.

W sobotę ukończenie żniw hucznie świętowała m. in. Gmina Hażlach. Tegoroczne dożynki odbyły się w Parku Rekreacyjno-Sportowym w Zamarskach. Wydarzenie otworzył korowód dożynkowy, na jego czele ruszył Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. 

Gazdami tegorocznego święta plonów byli Państwo Bronisława i Leszek Prochaska, prowadzący gospodarstwo ogrodnicze, którzy na ręce gospodarza gminy złożyli bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów.

- Dożynki to czas dziękczynienia naszemu Stwórcy za plony. Z szacunkiem i podziwem patrzymy na naszych rolników, bo wiemy, że dzięki ich ciężkiej pracy na nasze stoły wracają płody rolne. W życiu różnie bywa, ale o pracy rolnika trzeba powiedzieć, że jej efekty nie zawsze są skorelowane wysiłkiem wkładanym w tą pracę. Susze, nawałnice, gradobicia czy przymrozki to wszystko wpływa na to, że czasami efekt tej pracy odbiega od tego co by rolnicy chcieli osiągnąć - przypomniał wójt.

Na nowej scenie widowiskowej obrzęd dożynkowy przedstawił Zespół Regionalny Strumień, zaś wieczorną część wydarzenia rozkręcił Zespół z Podhala „BACIARY” 

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter