Na to wydarzenie czekało wielu miłośników folkloru nie tylko nad Olzą. W poniedziałek (26.08) na moment serce miasta wypełniła muzyka i barwne stroje uczestników 32 Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Efektowny korowód, którzy przeszedł ulicami Cieszyna odsłonił przedsmak, tego co widzowie będą mieli okazję zobaczyć podczas zbliżających się niepowtarzalnych koncertów.

Na scenach m. in. Cieszyna, Chorzowa, Brennej, Ustronia, Pszczyny wystąpią znakomite zespoły z różnych stron świata: Argentyny, Bułgarii, Czech, Ekwadoru, Meksyku, Litwy i Sycylii. Nie zabraknie także Polskiego akcentu, który zapewni Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Już we wtorek wydarzenie rozpocznie koncert inauguracyjny, który odbędzie się w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie, nadzwyczajnie zapowiada się także nad Olzą czwartkowy koncert „Muzyka Świata”, który będzie dla miłośników muzyki ludowej prawdziwą ucztą duchową.
Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter