Kończy się lato, minęły wakacje... wasza pociecha idzie do przedszkola. Aż strach pomyśleć, jak szybko dzieciaki rosną, zmieniają się i dojrzewają. Ewoluują także zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Niedawno jeszcze ulubione książki zabawki, z dużą ilością obrazków i bez tekstu, już nie bawią smyka, z chęcią zaś słucha dłuższych historii czy wierszy. Być może przyszedł czas na nowe wyzwania czytelnicze ... a gdzie znajdziecie inspirację, pomoc i wsparcie ... oczywiście w bibliotece.


Biblioteka Miejska w Cieszynie z wielką radością informuje, iż rozpoczęła realizację kolejnego etapu projektu, prowadzonego pod auspicjami Instytutu Książki, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - Wielki Człowiek” i zaprasza wszystkie przedszkolaki (dzieci w wieku 3-6 lat) po odbiór specjalnego prezentu - WYPRAWKI CZYTELNICZEJ. W skład darowanego dziecku zestawu wchodzą: wyjątkowa książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także motywacyjna Karta Małego Czytelnika. W WYPRAWCE znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. 

Co więcej, za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, malec otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz orderem Małego Czytelnika.

Oczywiście warunkiem otrzymania WYPRAWKI jest zapisanie dziecka do biblioteki (lub posiadanie już przez nie statusu czytelnika)!

Mamo, tato ... nie zwlekajcie i podarujcie swojemu przedszkolakowi ten niezwykły prezent na początek roku szkolnego. Zapraszamy do rychłego odwiedzenia biblioteki - ilość WYPRAWEK jest ograniczona!

Kampania społeczna „Mała książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

tekst i foto: BM
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter