Parafia św. Marii Magdaleny zaprasza do parafialnej Poradni Rodzinnej, prowadzonej przez nowego doradcę rodzinnego Panią Renatę Żebrok. Poradnia będzie nie tylko przygotowywać do zawarcia ślubu kościelnego ale także wspomagać rodziny w ich trudnych sytuacjach losowych.

Poradnia będzie czynna w każdy II i III piątek miesiąca, w godz. od 19.00 do 20.00, w kancelarii proboszczowskiej, znajdującej się po drugiej stronie kancelarii parafialnej. Termin spotkania można ustalić pod numerem tel. 661 038 384

Z poradni rodzinnych  przy parafiach korzystać można bezpłatnie. Głównie korzystają z nich narzeczeni w związku z przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa, a także małżeństwa, borykające się z jakimś problemem, którego od dłuższego czasu nie potrafią sami rozwiązać.

W poradni poruszane są m.in. następujące tematy: naturalnego planowania rodziny, wychowania dzieci, etyki małżeńskiej, rozwiązywaniu konfliktów czy wyboru właściwej drogi. Należy tutaj zaznaczyć, że jeśli zaistnieją bardzo trudne sytuacje życiowe, których doradca nie będzie potrafił rozwiązać sam, wtedy następuje odpowiednie skierowanie do specjalistów.

Do poradni przychodzą ludzie z różnymi problemami, bardzo często są to problemy dotyczące konfliktów w małżeństwie.

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter