Złoty jubileusz ślubów zakonnych obchodziła bielszczanka, siostra Wanda Kasperek ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej.

Uroczystości jubileuszowe odbyły się w bielskiej katedrze pw. św. Mikołaja w dniu 1 września br., uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Antoni Młoczek. Podczas Mszy świętej chór bielskiej katedry pod dyrekcją Tadeusza Czerniawskiego swoim śpiewem uświetnił jubileusz siostry Wandy. Ksiądz proboszcz Antoni Młoczek przedstawił licznie zgromadzonym wiernym drogę życiową siostry Wandy Kasperek.
 
Siostra Wanda ( Bronisława) Kasperek urodziła w Bielsku- Białej 13 wrzenia 1948r. jako jedna z sześciu dzieci Franciszki i Franciszka Kasperków. Szkołę Podstawową oraz Technikum Ekonomiczne ukończyła w Bielsku-Białej, a po zdaniu matury wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Katowicach Panewnikach.

Pierwsze śluby zakonne ( obłóczyny) złożyła 26 sierpnia 1969r., a wieczyste w 1974r. Po złożonych ślubach wieczystych, krótko pracowała w placówce sióstr w Jastrzębiu Zdroju, jako katechetka. W latach 1974 do 1978 studiowała w Katolickim Uniwersytecie Katolickim oraz Akademii Teologicznej w Warszawie, które ukończyła z tytułem magistra katechetyki.

Po ukończonych studiach pracowała jako katechetka w placówkach w Rybniku oraz Dzierżoniowie. W 1982 r. wyjechała na studia do Francji, w celu nauki  języka francuskiego. W 1984r siostrę Wandę zgromadzenie skierowało ją na misje do Kamerunu, a przebywała tam przez siedem lat.

Powróciła do Kraju w 1991r., przez lata następne służyła w prowincji warszawskiej oraz w placówkach Łebie i Poznaniu. Od 2002r. siostra Wanda służy w Domu Prowincjonalnym w Warszawie. Na zakończenie uroczystej Eucharystii ks. proboszcz udzielił wiernym zebranym w katedrze indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Siostra Wanda przed bielską katedrą przyjmowała, życzenia od rodziny, przyjaciół znajomych i oczywiście nie odbyło się od wspólnej fotografii. Siostra Wanda to w pełni oddana Bogu przez Maryję Niepokalanie Poczętą, Boża córka, pełna ciepła i dobroci.

Szczęść Boże! siostro Wando na dalsze lata życia.

Tekst i foto: Marian Szpak
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter