Po raz drugi rozegrano w Cieszynie Ratownicze Mistrzostwa Polski podczas których uczestnicy zmierzyli się w 24 zadaniach rozlokowanych na terenie miasta. To pozorowane wypadki, nagłe zachorowania czy urazy. 

Naszym najważniejszym celem jest popularyzowanie idei ratownictwa i pierwszej pomocy. Bo jeśli nawet dzisiaj udało nam się stworzyć takie miasteczko ratownicze i pojawiło się tutaj kilkudziesięciu przedszkolaków żywo obserwujących działania strażaków i ratowników jak udzielać pierwszej pomocy to myślę, że to spełnia swoją rolę ,bo gdzieś udało nam się zasiać takie nasionko, które w przyszłości być może będzie owocować, że ludzie będą chcieli udzielać pierwszej pomocy i nie będą się tego bali - wyjaśnia Filip Fluder, dyrektor mistrzostw. 

Podczas pierwszego dnia rywalizacji w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla młodych uczestników wydarzenia.
Piątek jest zawsze dniem rywalizacji szkół, a zatem wręczyliśmy nagrody dla szkół przy okazji zyskując w przyszłości chętnych na udział w trzydniowych zawodach już typowo ratowniczych - dodaje Filip Fluder.

Działania ratowników były prowadzone w różnych rejonach Cieszyna. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była piątkowa symulacja zdarzenia masowego przeprowadzona nieopodal Galerii Stela, którą wieczorem podpatrywało wielu mieszkańców miasta.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter