To już ósmy raz, kiedy artyści polskiej estrady muzycznej wyśpiewują marzenia dla podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Co roku w czasie muzycznego wydarzenia Hala Widowiskowo-Sportowa w Cieszynie pęka w szwach, nie inaczej było również i tym razem. Wszystko za sprawą młodej i obdarzonej niesamowitym głosem wokalistki - Roksany Węgiel, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w 2018 roku oraz I edycji „The Voice Kids”, która przyciągnęła nad Olzę tłum fanów.

Wcześniej jednak sceną zawładnęli podopieczni ZPSWR, w mini spektaklu „Oceanaria” przygotowanym przez Izabelę Tymich ze szkoły tańca „PeDeBe”.

- Bardzo nas to cieszy, że cały czas znajdujemy osoby, które z sercem nam pomagają przy organizacji tego koncertu. Zebrane środki przeznaczamy na specjalistyczny sprzęt do terapii. Podążamy za nowościami i cały czas unowocześniamy nasze zaplecze. W ubiegły roku udało nam się zebrać ok. 25 tys. złotych, także jest to dla nas dość pokaźny zastrzyk pieniędzy, które zawsze i wyłącznie przeznaczamy dla dobra naszych pacjentów - wyjaśnia Agnieszka Kozieł, dyrektorką Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Można powiedzieć, że to wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarze imprez kulturalnych w Cieszynie. Jedna i niezmienna idea z każdą edycją przybiera na sile i łączy, coraz więcej ofiarnych serc. Wszystko po to, by zebrać jak największą kwotę podczas koncertu, który zawsze ściąga do Cieszyna gwiazdy dużego formatu. W minionych latach na scenie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie gościły już takie gwiazdy jak Kamil Bednarek, Feel, Golec Uorkiestra, Zakopower, Enej, IRA oraz Pectus.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter