To była niezapomniana noc dla wielu miłośników książek. Muzea, Teatry, a ostatnio także Kościoły coraz częściej zachęcają nas do odwiedzin także nocą. Do grona instytucji, które szeroko otwierają nocą drzwi dołączyły właśnie księgarnie, które zachęcone sukcesem akcji „Noc Muzeów” po raz pierwszy zdecydowały się na zaproszenie czytelników do nocnego obcowania w towarzystwie książek. W kilkudziesięciu miastach w Polsce, piątkowe wydarzenie wypełniły spotkania autorskie, warsztaty, koncerty czy pokazy filmów.

W szeroko zakrojonej akcji wzięło również udział klika miejscowości z woj. śląskiego w tym również Cieszyn. Nad Olzą miłośnicy książek tłumnie wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w księgarni Kornel i Przyjaciele. Gościem Nocy księgarń był pisarz i publicysta ze Śląska Szczepan Twardoch zaliczany do grona najbardziej cenionych współczesnych pisarzy polskich.

Wydarzenie wsparła także w Cieszynie Księgarnia Warto przy ul. Wyższa Brama zachęcając do udziału m. in w spotkaniach autorskich z Iloną Hajewską, autorką książek "Obecność, w której trwam" i premierowej "Słowo do siedmiu zborów", dk. Aleksandrą Błahut-Kowalczyk, autorką i redaktorką "Codziennika kobiet", "Modlitewnika kobiet", a także tomików poezji "Przystanek Cisza". Program wypełniły tu również promocje książek, czytania, jak również projekcja filmu fabularnego „Luter”.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter