Dlaczego miesiąc październik poświęcamy modlitwie różańcowej? Bo  ma najwięcej wspólnego z czcią Najświętszej Maryi Panny i porównań z Nią związanych.

Maryjny charakter października podkreślił w 1885 roku papież Leon XIII, wzywając do codziennego - właśnie w tym miesiącu - odmawiania różańca. Do upowszechnienia modlitwy różańcowej przyczyniły się też objawienia fatimskie. Istotę modlitwy różańcowej podkreślał sam Ojciec Święty Jan Paweł II.

Istotą modlitwy różańcowej są tajemnice, które koncentrują się na wydarzeniach z życia Maryi i jej syna Jezusa Chrystusa. Każda kolejna tajemnica różańcowa jest dla nas wskazówką, jak podążać i naśladować Chrystusa i Jego Matkę Maryję, w naszym codziennym życiu.

Modlitwa różańcowa często nazywana jest modlitwą, która zmienia świat na lepsze - dlatego ważne jest, aby tę modlitwę odmawiać we wspólnocie kościelnej, razem ze swoimi bliskimi i z pozostałymi wiernymi.

Od wtorku  (1 października) zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do Kościoła św. Marii Magdaleny na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.3o. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystiach, których motywem przewodnim będzie właśnie modlitwa różańcowa.

Tekst i foto: P.Staroń