Połączyła je determinacja, nieugiętość i chęć dokonania zmian w swoim życiu. Mimo, iż przychodziły trudne chwile i pojawiało się pytanie „czy dam radę”, dalej brnęły do przodu. Dziś, kilka miesięcy po przystąpieniu do projektu mogą powiedzieć, że ta decyzja odmieniła ich życie nie tylko wizualnie.

Przeszły niezwykła metamorfozę, czują się zdrowe, piękne, dowartościowane i szczęśliwe. Cztery mieszkanki Śląska Cieszyńskiego, Grażyna Wawrzeczek, Beata Branc-Gargosz oraz dwie mieszkanki z drugiej Olzy-Marie Dordova i Andrea Sacherowa wzięły udział w pilotażowym projekcie „Kobieta Dojrzała”. Przeszły eliminacje, konsultacje i różnego rodzaju zabiegi by dotrzeć wreszcie do finału.  

W piątek w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się spotkanie z finalistkami projektu, które odsłoniły efekt kilkumiesięcznej pracy nad sobą, a także pracy wielu zaangażowanych w projekt specjalistek. To dzięki nim udało się zmienić złe nawyki, a słabość przekuć w siłę. Potrzebowały wskazówek i wsparcia by wprowadzić zmiany we własne życie. Wysiłek się opłacił, dziś mogą być przykładem dla innych, że można osiągnąć cel jeśli ma się wsparcie i bardzo się tego chce.

Projekt powstał z inicjatywy kilku przedsiębiorczych kobiet z Czech i Polski, którym przewodniczy Renata i Bernadeta Weber. Jego celem jest udowodnienie, pokazanie mieszkankom Śląska Cieszyńskiego, że można dokonać życiowej transformacji dzięki wdrożeniu zdrowej diety, zwiększeniu aktywności fizycznej, odpowiednim zabiegom kosmetycznym i właściwą dla siebie stylizacją. Sukces pierwszych finalistek przekonuje pomysłodawczynie o potrzebie kontynuowania projektu, zaś dla innych kobiet będzie inspiracją do dokonywania pozytywnych zmian.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter