Parafia św. Marii Magdaleny zachęca do korzystania z parafialnej Poradni Rodzinnej, prowadzonej przez nowego doradcę rodzinnego Panią Renatę Żebrok.

Poradnia nie tylko przygotowuje do zawarcia ślubu kościelnego ale także wspomaga rodziny w ich trudnych sytuacjach losowych.

Poradnia jest czynna w każdy II i III piątek miesiąca, w godz. od 19.00 do 20.00, w kancelarii proboszczowskiej, znajdującej się po drugiej stronie kancelarii parafialnej.

Z poradni rodzinnej przy parafii korzystać można bezpłatnie. Głównie korzystają z nich narzeczeni w związku z przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa, a także małżeństwa, borykające się z jakimś problemem, którego od dłuższego czasu nie potrafią sami rozwiązać, ale również osoby, które borykają się z innymi problemami.

W poradni poruszane są m.in. następujące tematy: naturalnego planowania rodziny, wychowania dzieci, etyki małżeńskiej, rozwiązywaniu konfliktów czy wyboru właściwej drogi. Należy tutaj zaznaczyć, że jeśli zaistnieją bardzo trudne sytuacje życiowe, których doradca nie będzie potrafił rozwiązać sam, wtedy następuje odpowiednie skierowanie do specjalistów.

Do poradni przychodzą ludzie z różnymi problemami, bardzo często są to problemy dotyczące konfliktów w małżeństwie.

Termin spotkania można ustalić pod numerem tel. +48 791 186 022

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter