W sobotę w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2019/2020 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tegoroczny wykład inauguracyjny dotyczący wpływu sztucznej inteligencji na nasze życie pt. „Czy leci z nami pilot” wygłosił dr. Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Tradycyjnie pieśń studencka „Gaudeamus igitur” w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia" rozpoczęła tą ważną i podniosłą chwilę dla społeczności akademickiej, w której wzięli udział m. in. przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, rektorów wyższych uczelni, a także przedstawicieli instytucji gospodarczych, kultury, naukowych i wyższej użyteczności publicznej. Tegoroczny rok akademicki we wszystkich oddziałach WSB rozpocznie blisko 2600 studentów pierwszego roku.

Licznie przybyłych gości przywitała JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, która przypomniała o zbliżającym się jubileuszu 25-lecia uczelni i osiągniętych licznie w tym czasie sukcesach społeczności akademickiej na wielu płaszczyznach. 

- Dzisiaj Akademia WSB to uczelnia, posiadająca uprawnienia do nadawania tytułu profesora nauk ekonomicznych, stopnia doktora habilitowanego. To uczelnia posiadająca trzy uprawnienia do nadawania stopnia doktora w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości, pedagogiki oraz bezpieczeństwa. To uczelnia kształcąca na dziewiętnastu kierunkach studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich, prowadząca studia dualne z praktyką gospodarczą. To uczelnia, prowadząca kształcenie na ponad stu kierunkach studiów podyplomowych, studiów Executive MBA. To wreszcie uczelnia prowadząca seminaria doktorskie, interdyscyplinarne, wdrożeniowe doktoraty... To uczelnia która posiada także żłobek dla dzieci swoich pracowników i studentów, a zatem to uczelnia, która swoją ofertą dydaktyczną stara się ogarnąć maluchów, aż do etapu złotego wieku - podkreśliła w swoim przemówieniu rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.    

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter